122 – Belçika – İrlanda Cumhuriyeti – İddaa Tahmini

İlk maçında İtalya’ya yenilirken Belçika takımı rakibinin 330 pasına, 452 başarılı pas ile karşılık vermişti. Pas başarı oranı da yüzde 85 ile İtalya’dan 8% daha fazlaydı. Esasen Belçika için ilk maçında bakıldığında çekilne 18 şut vardı, ancak sadece ikisi isabet bulmuştu. 8 korner gibi oldukça yüklü bir rakama da sahip olmuşlardı. Fakat karşılarında öyle bir rakip vardı ki tam olarak biyoniklerdi desek, herhalde abartmış olmayız. 119.7 kilometre koşu mesafesi ile tüm sınırları zorladılar. Böyle bir rakibe karşı 108 koşarak da iyi başarmış olduklarını söylemek gerekiyor. Hazırlık maçı performansları inişli çıkışlıydı ve bundan dolayı da bu turnuva öncesi iyi şeyler beklediğimiz ekiplerden olmamışlardı. Bu maçta Hazard ve De Bruyne üzerinde sakatlık şüpheleri dolaşıyor.

İrlanda Cumhuriyeti‘nin son 14 maçında 6 beraberliği vardı ve o şekilde İsveç karşısına çıkmışlardı. Ayrıca bu 6 eşitliğin 5’inde ise sahadan 1-1 ayrılmışlardı. Ne gariptir ki İsveç maçı da 1-1 sonuçlanarak, son 15 maçta 7. beraberlik olmuş oldu. Grubun ilk maçında rakibi ile beraber 101’er km koşarak, oldukça yavaş bir maçı da geride bıraktılar. Sadece 195 isabetli pas yapabilmişlerdi. Kaleyi ise 4 defa buldular, ancak İsveç bir defa dahi tutturamamıştı. 1-1’den sonraki en çok skorları ise 4 defa ile 1-0 olduğunu unutmayalım.

Belçika’nın 1 adım önde olduğu bir 90 dakika yaşanacak. Az gollü geçme ihtimali epeyce var. Skor olarak da 1-0 oldukça iyi bir maç skoru tahmini olabilir.

Tahmin:Ms-1

Bir Cevap Yazın